Gyeon Q² View, Rude coating EVO

309,00 kr.

Gyeon Q² View EVO er en avanceret glascoating, som giver ruderne en kraftig hydrofobisk effekt og markant bedre udsyn i regnvejr. Coatingen afviser vand og snavs effektivt og holder op til 12 måneder på forruden og op til 24 måneder på side- og bagruder.

5 på lager

  • Check Mark Gratis forsendelse over 649kr!
  • Check Mark Fordelsportal- Og Kundeklub

Beskrivelse

Gyeon Q² View EVO

Q² View EVO fra Gyeon er en højtydende keramisk glascoating udviklet til at forbedre sigtbarheden og sikkerheden under kørsel i regn og dårligt vejr. Coatingen skaber en ekstremt hydrofobisk overflade, som får vand, snavs og vejfilm til hurtigt at slippe ruden under kørslen.

Mange glascoatings leverer en god vandafvisende effekt, men mister hurtigt deres holdbarhed. Q² View EVO er udviklet til at kombinere stærk hydrofobisk performance med lang holdbarhed, så du får maksimal effekt i længere tid.

På forruden giver coatingen op til 12 måneders holdbarhed, mens side- og bagruder kan beskyttes i op til 24 måneder, da de udsættes for mindre slid fra vinduesviskere.

Bedre udsyn og øget sikkerhed

Q² View EVO hjælper med at holde ruderne fri for vand, skidt og vejfilm, hvilket giver et markant bedre udsyn under regnfulde forhold. Vandet preller hurtigt af ruden ved fartvind, hvilket reducerer behovet for brug af vinduesviskere og gør kørslen mere behagelig og sikker.

Samtidig bliver ruderne lettere at rengøre og holder sig pænere i længere tid.

Fordele ved Q² View EVO
  • Kraftig hydrofobisk effekt på bilens ruder
  • Forbedrer udsyn og sikkerhed i regnvejr
  • Vand og snavs preller hurtigt af ruden
  • Op til 12 måneders holdbarhed på forruden
  • Op til 24 måneders holdbarhed på side- og bagruder
  • Gør ruderne lettere at rengøre
  • Professionel keramisk glasbeskyttelse

 

Holdbarhed:

  • Forrude: op til 12 måneder
  • Side- og bagruder: op til 24 måneder

Anvendelse: Bilens glas- og rudeoverflader
Indhold: 1 stk.